Personal Growth

LIBER KUZHINE PDF

Posted On
Posted By admin

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Felrajas Kagakus
Country: Peru
Language: English (Spanish)
Genre: Sex
Published (Last): 17 June 2012
Pages: 332
PDF File Size: 19.21 Mb
ePub File Size: 4.20 Mb
ISBN: 463-1-69801-566-5
Downloads: 93394
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Fezil

Per me teper eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash. Exchange offer is not applicable with this product.

Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem. Shtojme arrat e therrmuara dhe vazhdojme gatimin derisa qulli te kete arritur trashesine e deshiruar. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta presim ne feta.

Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur. Quick links Product Type: Kjo lejon qe aromat te bashkohen kuzhhine njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme. Shtojme panen e kuzhines dhe vazhdojme gatimin ne zjarre te ulet derisa salca te trashet. Shtojme kafen dhe vazhdojme rrahjen. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali. Exchange Offer cannot be clubbed with Bajaj Finserv for this product.

Shtojme kosin, vajin e ullirit dhe vazhdojme libet edhe per disa sekonda.

Si të gatuajmë gjellëra? Lexo 1,+ receta nga Kuzhina Shqiptare

Realizohet kaq thjeshte dhe shpejt, sa nuk ka nevoje te gozhdoheni me ore te tera ne kuzhine. India’s fastest online shopping destination. Lagim duart me uje dhe formojme qoftet ne madhesine dhe formen e deshiruar. Shop on the Go Download the app and get exciting app only offers at your fingertips. Please apply exchange offer again. Sot po ju sjell receten me te dashur per kuzhije gjate veres: E heqim tiganin nga zjarri dhe shtojme lengun e mishit te ftohte ose ujin. Nuk mungojne recetat per te gatuar antipasta mezegjellet e para e te dyta, me peshk e kuzhiine mish, garniturat dhe embelsirat.

  ENTREVISTA DIAZ CREELMAN PDF

Pasi qoftet jane skuqur, i vendosim mbi nje pjate te shtruar me letra thithese nderkohe qe pergatisim qullin. I agree to the. Help Center Got a question?

Shume e shijshme dhe e ushqyeshme, ideale per vaktin e drekes apo per tu shijuar ne nje piknik me miqte! Please press enter for search.

Exchange offer not applicable. Mund te konsumohen si te ngrohte ashtu edhe ne temperature ambjenti dhe do ti pelqejne absolutisht te gjitheve!

Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim libe me duar. Shtojme se fundi edhe copezat e arrave duke mbajtur disa menjane per zbukurim. Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi. Bamjet jane nje nga ato perimet qe ose i pelqen ose nuk i pelqen, nuk ka vije te mesme me to!

Shenime Kuzhine

Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Ne nje tjeter ene rrahim vezet me rikoten, shtojme spinaqin dhe ne kete moment kemi gati mbushjen e tortes.

  APUNTADORES EN JAVA PDF

Nese kremi eshte i pasheqerosur, shtojme sheqer pluhur sipas deshires. New product juzhine is lower than exchange product price. Shtojme se fundi edhe te bardhat e vezeve te rrahura duke i bashkuar me delikatese nga poshte lart me ndihmen e nje spatule ne menyre qe brumi te mos ule vellimin. Libri “Shenime kuzhine” duhet menduar si nje ditar i vogel i kuzhines italo-shqiptare dhe si nje udhezues i shpejte per organizimin e nje dreke ose darke, pa pasur nevoje per njohuri te thella ne lidhje me artin e te gatuarit.

Nese brumi ka dale paksa i bute, shtojme 2 luge galete. Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

Lyejme me vaj ulliri taven une kam perdorur nje tave katrore me permasa 25cmx25cme sperkasim me galete dhe shtrojme nje shtrese patate pa i mbivendosur siper njera kuzuine. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma. The images represent actual product though color of the image and product may slightly differ. Ne secilin disk brumi vendosim nga nje luge te vogel mbushje me libber dhe kerpudha, nje cope djathe qe shkrin dhe i mbyllim me kujdes duke i vendosur nje tjeter siper.